Szinte minden weboldalon szerepel egy „Rólunk”, „Rólam”, „Bemutatkozunk” menüpont, ahova általában az ember szeretne minden fontos infót besűríteni magáról, és a vállalkozásáról. Hoztam most néhány hasznos infót azzal kapcsolatban, hogy mit érdemes tartalmaznia a tökéletes bemutatkozó szövegnek.
Milyen ne legyen egy bemutatkozó szöveg?
Az elmúlt években a bemutatkozó szövegekben az alábbi hibákkal, felesleges infókkal találkoztam:
- A szöveg részletezi az iskolai végzettséget, a gyerekek nevét, a szolgáltató hobbiját, érdeklődési körét.
- A bemutatkozás sablonos, nem mond el semmi érdekeset arról, akiről szól. Sőt, akár minden második emberre is igaz lehet.
- Túl hosszú a bemutatkozás, akár 700-800 szavas.
- Nincs rendesen tagolva a szöveg, így összefolynak az információk
- Leginkább egy önéletrajzhoz hasonlít.
A bemutatkozó szöveg egyik ismérve, hogy nagy valószínűséggel csak néhány látogató olvassa majd végig, ennek ellenére érdemes ennek is olyan igényesnek és stílusosnak lennie, mint a webszöveg minden más elemének.
Mit tartalmazzon a bemutatkozó szöveg?
- A szöveg legyen frappáns, térjen ki minden fontos részletre, de ne legyenek benne közhelyek.
- Amennyiben a szolgáltatás nem követel meg spec. végzettséget, nem érdemes részletezni az iskolai tanulmányokat. Egy pszichológus, jogász, gyógytornász, vagy pl. masszőr azonban nyugodtan megemlítheti, hogy milyen területeken/intézményekben sajátította el az ismereteit.
- A szöveg ne legyen több 3-4 bekezdésnél, ezek hossza ideális hosszúságú legyen, és arányos.
- Ha a szolgáltatás szempontjából fontos, nyugodtan bele lehet írni extra információkat. Ilyen lehet a fergeteges humorérzék, a rugalmasság, a nyelvtudás, vagy éppen egy hangszer, vagy művészeti terület speiális ismerete.
- Végül de nem utolsó sorban a stílusra is érdemes nagy gondot fordítani. Ha a szöveg olvasmányos, érdekes és könnyen viszi a szemet, nyert ügyünk van. Ilyen esetben akár a metafizikáról vagy a hidegfúzióról is olvashatunk éppen, mindenképpen úgy érezzük, hogy szeretnénk végig figyelni rá.
Amennyiben a szolgáltatás vagy termék szempontjából a Rólam menüpont nem igazán lényeges, nem feltétlenül kell a menüben helyet szorítani neki, elhelyezhetjük a Főoldalon anélkül is.
Ezekkel a tippekkel már egyenes út vezet a sikeres bemutatkozó szöveghez. Ha mégsem tudsz könnyen magadról írni, kérj meg a szöveg elkészítésére egy szövegírót, vagy írd meg magadtól, de kérd meg néhány ismerősödet, hogy olvassa át, és méltassa.
Az alaposság fél siker!